Passus S.A.

Grupa Passus specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu wysoko specjalizowanych rozwiązań informatycznych z zakresu monitorowania i poprawy wydajności sieci i aplikacji oraz bezpieczeństwa IT zarówno w architekturze on-premise jak i środowiskach hybrydowych, chmurze prywatnej i publicznej. W skład Grupy wchodzą firmy Passus S.A., Wisenet sp. z o.o., Chaos Gears S.A. oraz Sycope sp. z o.o.


Oferta Grupy obejmuje:

  • rozwiązania do monitorowania i rozwiązywania problemów z wydajnością sieci oraz aplikacji;
  • rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT w szczególności wykrywanie podatności, zabezpieczenie sieci, aplikacji oraz danych, systemy monitorowania i zarządzania incydentami bezpieczeństwa (SIEM/SOC);
  • projektowanie rozwiązań chmurowych, migracja aplikacji i danych oraz wsparcie w zarządzaniu i optymalizacja środowiska cloud;
  • rozwiązania w zakresie utrzymania ciągłości działania infrastruktury IT, a także dostaw, wdrożenia i utrzymania infrastruktury dostępowej.

Tym co wyróżnia grupę Passus spośród firm integratorskich, jest doświadczenie pozyskane podczas realizacji szeregu skomplikowanych projektów dla największych firm i instytucji. Nasi inżynierowie zrealizowali największe w Polsce projekty z zakresu Application and Network Performance Management oraz SIEM. Ponad 20 lat współpracy z firmami oraz instytucjami z Polski i z zagranicy zaowocowało znajomością uwarunkowań biznesowych i technicznych tych organizacji. Do grona Klientów w Polsce należą tak wymagający partnerzy, jak m.in. Ministerstwo Obrony Narodowej, T-Mobile, Narodowy Bank Polski, Grupa Enea, Centrum Onkologii w Gliwicach, Komisja Nadzoru Finansowego, Ministerstwo Sprawiedliwości, Orange, PGE, Ikea, PKO BP, PZU, Volkswagen Polska, Politechnika Rzeszowska, PKN Orlen, Grupa PKP SA, Wojskowy Instytut Medyczny.


Bazując na własnych produktach i usługach oraz technologiach uznanych światowych producentów, Passus S.A. tworzy i wdraża rozwiązania, precyzyjnie dostosowane do wymagań klienta. Spółka zapewnia kompleksową obsługę, począwszy od analizy potrzeb, przez planowanie, usługi wdrożeniowe, rozwiązania na zamówienie, szkolenia pracowników, aż po opiekę serwisową oraz posprzedażną. Oferowane rozwiązania są przygotowywane w oparciu o produkty własne jak i uznanych światowych dostawców. Grupa Passus jest partnerem takich producentów jak: Riverbed, Symantec (Brocade), Splunk, NetScout, Cisco, FireEye, ManageEngine a także Digi, Fidelis Cybersecurity,  Tenable oraz Fudo Security. Passus posiada także własny zespołów programistów i inżynierów dostosowujących istniejące rozwiązania oraz realizujących projekty na indywidualne zamówienie. Na bazie zebranych doświadczeń zespół ten przygotował własne rozwiązania – zaawansowany sniffer sieciowy Passus Ambience oraz Passus FlowControl - system do monitorowania sieci w oparciu o protokół netflow.


Firma Passus S.A. powstała w wyniku wydzielenia Działu Sieci i Bezpieczeństwa IT z Passus sp. z o.o., działającej w branży IT od 1992 roku. Od lipca 2018 roku spółka notowana jest na rynku NewConnect. Grupa zatrudnia blisko 60 wykwalifikowanych pracowników – inżynierów, programistów i specjalistów. Potwierdzeniem kompetencji zespołu, obok wielu udanych wdrożeń, jest blisko 40 indywidualnych certyfikatów m.in.: poświadczenie bezpieczeństwa osobowego do klauzuli "Tajne" oraz "NATO Secret", CISA, CISSP, Riverbed Certified Solutions Professional, Cisco Associate oraz Professional w zakresie R&S (routing & switching), Security oraz Wireless, Core Impact Certified Professional, Audytor wiodący ISO 27001, Riverbed Network and Application  Performance  Management Qualified Trainer. W 2017 roku firma spełniła wymagania stawiane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i uzyskała świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego, które potwierdzają zdolność spółki do realizacji usług w instytucjach i gałęziach przemysłowych związanych z dostępem do informacji niejawnych - krajowych jak i NATO oraz Unii Europejskiej.