Passus S.A.

Grupa Passus specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu wysoko specjalizowanych rozwiązań informatycznych z zakresu monitorowania i poprawy wydajności sieci i aplikacji oraz bezpieczeństwa IT, zarówno w architekturze on-premise jak i środowiskach hybrydowych, chmurze prywatnej i publicznej. W skład Grupy wchodzą firmy Passus S.A., Wisenet sp. z o.o. oraz Chaos Gears sp. z o.o.

Oferta Grupy obejmuje:

icon_performance_s_circle.png
Rozwiązania do monitorowania i rozwiązywania problemów z wydajnością sieci oraz aplikacji.
icon_security_s_circle.png
Rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT w szczególności wykrywanie podatności, zabezpieczenie sieci, aplikacji oraz danych, systemy monitorowania i zarządzania incydentami bezpieczeństwa (SIEM/SOC);
icon_infrastruktura_s_circle.png
Projektowanie rozwiązań chmurowych, migracja aplikacji i danych oraz wsparcie w zarządzaniu i optymalizacja środowiska cloud
icon_antifraud_s_circle.png
Rozwiązania zabezpieczające przed nadużyciami finansowymi (antyfraud).

Tym co wyróżnia grupę Passus spośród firm integracyjnych, jest doświadczenie pozyskane podczas realizacji szeregu skomplikowanych projektów dla największych firm i instytucji. Nasi Inżynierowie zrealizowali największe w Polsce projekty z zakresu Application and Network Performance Management oraz SIEM. Ponad 20 lat współpracy z firmami oraz instytucjami z Polski i z zagranicy zaowocowało znajomością uwarunkowań biznesowych i technicznych tych organizacji. Do grona Klientów w Polsce należą tak wymagający partnerzy, jak m.in. Ministerstwo Obrony Narodowej, T-Mobile, Narodowy Bank Polski, Grupa Enea, Centrum Onkologii w Gliwicach, Komisja Nadzoru Finansowego, Orange, PGE, Ikea, PKO BP, PZU, Volkswagen Polska, Politechnika Rzeszowska, Orlen, Grupa PKP SA, Wojskowy Instytut Medyczny.

Bazując na własnych produktach i usługach oraz technologiach uznanych światowych producentów, Passus SA tworzy i wdraża rozwiązania, precyzyjnie dostosowane do wymagań klienta. Spółka zapewnia kompleksową obsługę, począwszy od analizy potrzeb, przez planowanie, usługi wdrożeniowe, rozwiązania na zamówienie, szkolenia pracowników, aż po opiekę serwisową oraz posprzedażną. Oferowane rozwiązania są przygotowywane w oparciu o produkty własne jak i uznanych światowych dostawców. Grupa Passus jest partnerem takich producentów jak: Riverbed (Riverbed Premier Partner), Symantec (Gold Partner), IBM, Amazon Web Services, Fidelis Cybersecurity, Core Security, NetScout, Cisco oraz Tenable. Passus posiada także własny zespołów programistów i inżynierów dostosowujących istniejące rozwiązania oraz realizujących projekty na indywidualne zamówienie. Na bazie zebranych doświadczeń zespół ten przygotował własne rozwiązania – zaawansowany sniffer sieciowy Passus Ambience oraz Passus FlowControl - system do monitorowania sieci w oparciu o protokół netflow.
Firma Passus SA powstała w wyniku wydzielenia Działu Sieci i Bezpieczeństwa IT z Passus sp. z o.o., działającej w branży IT od 1992 roku. W lutym 2018 roku Passus SA objął 64% udziałów w spółce ChaosGears a październiku 2018 blisko 54% udziałów w firmie Wisenet. Od lipca 2018 roku spółka notowana jest na rynku NewConnect. Grupa zatrudnia blisko 60 wykwalifikowanych pracowników – inżynierów, programistów i specjalistów. Potwierdzeniem kompetencji zespołu, obok wielu udanych wdrożeń, jest blisko 40 indywidualnych certyfikatów m.in.: poświadczenie bezpieczeństwa osobowego do klauzuli "Tajne" oraz "NATO Secret", CISA, CISSP, Riverbed Certified Solutions Professional, Cisco Associate oraz Professional w zakresie R&S (routing & switching), Security oraz Wireless, Core Impact Certified Professional, Audytor wiodący ISO 27001, Riverbed Network and Application  Performance  Management Qualified Trainer oraz Fluke Networks Application Performance Appliance Certified Trainer. W 2017 roku firma spełniła wymagania stawiane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i uzyskała świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego, które potwierdzają zdolność spółki do realizacji usług w instytucjach i gałęziach przemysłowych związanych z dostępem do informacji niejawnych - krajowych jak i NATO oraz Unii Europejskiej.

Co nas wyróżnia

Realizacja największych w Polsce projektów z zakresu APM/ NPM oraz Security IT
Zrealizowaliśmy blisko 500 projektów dla ponad 300 największych polskich firm i instytucji, a ich skala została doceniona przez międzynarodowe firmy m.in. Riverbed, Fluke Networks oraz Digi, które przyznały nam tytuły Partner of the Year w regionie EMEA.
Ponad 20 lat współpracy z firmami zaliczanymi do grona Liderów w rankingach Gartnera
Klientom dostarczamy nie tylko produkty, ale i wiedzę czego potwierdzeniem są najwyższe statusy partnerskie takich firm jak Riverbed, Fluke Networks, Fidelis, Core Security oraz FlowMon Networks.