Passus S.A.

Grupa Passus specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu wysoko specjalizowanych rozwiązań informatycznych z zakresu monitorowania i poprawy wydajności sieci i aplikacji oraz bezpieczeństwa IT zarówno w architekturze on-premise jak i środowiskach hybrydowych, chmurze prywatnej i publicznej. W skład Grupy wchodzą firmy Passus S.A., Chaos Gears S.A. oraz Sycope S.A.

Oferta Grupy obejmuje:

  • rozwiązania do monitorowania i rozwiązywania problemów z wydajnością sieci oraz aplikacji;
  • rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT w szczególności wykrywanie podatności, zabezpieczenie sieci, aplikacji oraz danych, systemy monitorowania i zarządzania incydentami bezpieczeństwa (SIEM/SOC);
  • projekty realizowane z wykorzystaniem platformy chmurowej Amazon Web Services obejmujące migracje aplikacji oraz infrastruktury i danych, usługi z zakresu Cloud Manage Services, tworzenie aplikacji SaaS oraz rozwiązań do analizy danych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Tym co wyróżnia grupę Passus spośród firm integratorskich, jest doświadczenie pozyskane podczas realizacji szeregu skomplikowanych projektów dla największych firm i instytucji. Nasi inżynierowie zrealizowali największe w Polsce projekty z zakresu Application and Network Performance Management oraz SIEM. Ponad 20 lat współpracy z firmami oraz instytucjami z Polski i z zagranicy zaowocowało znajomością uwarunkowań biznesowych i technicznych tych organizacji.

Grupa kieruje swoją ofertę do dużych, polskich i zagranicznych podmiotów, które są największymi odbiorcami zaawansowanych rozwiązań IT. Jej głównymi Klientami są podmioty z sektora publicznego (służby mundurowe, organy Państwa, urzędy administracji rządowej i samorządowej) Skarbu Państwa oraz podmioty z sektora prywatnego, zaliczane do tzw. TOP 500 największych przedsiębiorstw w Polsce. Do ich grona należy pięć największych polskich firm telekomunikacyjnych, osiem z dziesięciu największych banków i osiem z dziesięciu największych podmiotów z branży paliwowo-energetycznej i przesyłowej, a także międzynarodowe firmy produkcyjne i handlowe.

Bazując na własnych produktach i usługach oraz technologiach uznanych światowych producentów, Passus S.A. tworzy i wdraża rozwiązania, precyzyjnie dostosowane do wymagań klienta. Spółka zapewnia kompleksową obsługę, począwszy od analizy potrzeb, przez planowanie, usługi wdrożeniowe, rozwiązania na zamówienie, szkolenia pracowników, aż po opiekę serwisową oraz posprzedażną. Oferowane rozwiązania są przygotowywane w oparciu o produkty własne jak i uznanych światowych dostawców. Grupa Passus jest partnerem takich producentów jak: Riverbed, Brocade (Symantec), Splunk, NetScout, Cisco, Trellix (FireEye), ManageEngine a także Digi, Fidelis Cybersecurity, Tenable oraz Fudo Security. Passus posiada także własny zespołów programistów i inżynierów dostosowujących istniejące rozwiązania oraz realizujących projekty na indywidualne zamówienie. Na bazie zebranych doświadczeń zespół ten przygotował własne rozwiązania tworzące System Sycope zintegrowane, modułowe rozwiązanie składające się z aplikacji Visibility (monitoring), Performance (wydajność), Security (bezpieczeństwo IT). Jego zastosowanie w organizacji istotnie ogranicza ryzyko wystąpienia strat związanych z awarią lub spadkiem wydajności infrastruktury IT oraz strat spowodowanych cyberatakami.

Firma Passus S.A. powstała w wyniku wydzielenia Działu Sieci i Bezpieczeństwa IT z Passus sp. z o.o., działającej w branży IT od 1992 roku. W lipcu 2018 roku, Spółka zadebiutowała na rynku New Connect, a od stycznia 2023 r. jest na notowana na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych. Obecnie Grupa zatrudnia ponad 100 wykwalifikowanych pracowników - inżynierów, programistów i specjalistów. Potwierdzeniem kompetencji zespołu, obok wielu udanych wdrożeń, jest blisko 40 indywidualnych certyfikatów m.in.: poświadczenie bezpieczeństwa osobowego do klauzuli "Tajne" oraz "NATO Secret", CISA, CISSP, Riverbed Certified Solutions Professional, Cisco Associate oraz Professional w zakresie R&S (routing & switching), Security oraz Wireless, Core Impact Certified Professional, Audytor wiodący ISO 27001, Riverbed Network and Application Performance Management Qualified Trainer.

W 2017 roku firma spełniła wymagania stawiane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i uzyskała świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego, które potwierdzają zdolność spółki do realizacji usług w instytucjach i gałęziach przemysłowych związanych z dostępem do informacji niejawnych - krajowych, NATO oraz Unii Europejskiej.

Co nas wyróżnia

Realizacja największych w Polsce projektów z zakresu APM/ NPM oraz Security IT
Zrealizowaliśmy blisko 500 projektów dla ponad 300 największych polskich firm i instytucji, a ich skala została doceniona przez międzynarodowe firmy m.in. Riverbed, NetScout oraz Digi, które przyznały nam tytuły Partner of the Year w regionie EMEA.
Ponad 20 lat współpracy z firmami zaliczanymi do grona Liderów w rankingach Gartnera
Klientom dostarczamy nie tylko produkty, ale i wiedzę czego potwierdzeniem są najwyższe statusy partnerskie takich firm jak Riverbed, NetScout, FireEye, Splunk oraz Tenable.