Passus SA ze specjalizacją Cisco Advanced Security Architecture

10 lutego 2020

 

Firma Passus SA uzyskała status Cisco Advanced Security Architecture Specialization. Specjalizacja jest potwierdzeniem kompetencji, doświadczenia i potencjału niezbędnego do skutecznej realizacji dowolnej skali przedsięwzięć w zakresie wdrożeń rozwiązań Cisco do ochrony infrastruktury IT.

"Od 21 lat jesteśmy obecni na rynku bezpieczeństwa IT. Pomagamy największym przedsiębiorstwom i instytucjom zabezpieczyć sieć, aplikacje i dane. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że big-data i machine learning pozwalają obecnie efektywnie wykorzystać do wykrywania anomalii bezpieczeństwa informacje z różnych źródeł. Odpowiednio zaprezentowane dane z ruchu sieciowego, umożliwiają pełną analizę rzeczywistych przyczyn anomalii oraz ich skutków. Z doświadczenia wiem, że to "przyczyna" i "skutek" są tym co interesuje zarówno osoby zarządzające, inżynierów do spraw bezpieczeństwa oraz inżynierów odpowiedzialnych za sieci i aplikacji. Jestem przekonany, że odejście przez firmę Cisco od stereotypowego podziału na „bezpieczeństwo IT” i "monitoring" w kierunku wykorzystania jednego źródła danych prezentowanych w odpowiedni sposób jest tym czego oczekuje wielu naszych klientów. Nam jako integratorowi pozwoli oferować lepsze i w końcowym rozrachunku tańsze rozwiązania chroniące infrastrukturę IT we wszystkich fazach ataku. Kompetencje wynikające ze specjalizacji oraz zakres oferty wyróżniają nas na dynamicznie rozwijającym się w Polsce rynku bezpieczeństwa IT" - mówi Tadeusz Dudek, Prezes Zarządu w Passus SA.

Rygorystyczne warunki certyfikacji

Specjalizacja poświadcza wysokie kwalifikacje i możliwości firmy Passus SA w zakresie rozwoju i wdrażania rozwiązań bezpieczeństwa. Oprócz Passus SA, w Polsce tylko 10 innych partnerów Cisco posiada tytuł Advanced Security Architecture, co zwiększa naszą wiarygodność wśród potencjalnych klientów. Passus od 2009 roku jest partnerem Cisco. Jako Cisco Premier Partner skupialiśmy swoją wcześniejszą działalność na obszarach takich jak routing, switching, sieci bezprzewodowe czy rozwiązania do akceleracji sieci.

Rozwiązania Cisco Security w ofercie Passusa

Nasza oferta rozwiązań Cisco obejmuje zintegrowaną architekturę chroniącą organizację przed, w trakcie i po ataku, począwszy od zapewnienia odpowiedniej widoczności i kontroli dostępu użytkowników poprzez możliwość zablokowania obserwowanego ataku w sieci po ocenę szkód wyrządzonych przez cyberprzestępców i uniemożliwienie wykonania tego samego ataku w przyszłości. Okazją do głębszego zapoznania się z ofertą rozwiązań Cisco w zakresie bezpieczeństwa IT będzie seminarium, podczas którego inżynierowie Passus i Cisco odtworzą cały cykl ataku cybernetycznego omawiając różne techniki (zgodne z Att&ck MITRE), a następnie przy pomocy narzędzi Cisco zademonstrują jak zminimalizować ryzyko utraty danych na poszczególnych etapach. Seminarium odbędzie się w dniu 18 marca 2020 r. w Warszawie. Szczegóły i rejestracja już wkrótce.