Passus SA i INFORM GmbH integrują rozwiązania w celu zwiększania efektywności w wykrywaniu złośliwego oprogramowania i fraudu w bankowości online

22 marca 2017

INFORM GmbH, wiodący na rynku dostawca rozwiązań antyfraud oraz Passus SA, polska firma specjalizująca się m.in. w ekstrakcji i transformacji danych pochodzących z ruchu sieciowego poinformowały o zakończeniu wdrożenia rozwiązania umożliwiającego zwalczanie nadużyć finansowych w dużej instytucji finansowej w Polsce. Wdrożone rozwiązanie pozwala przeciwdziałać oszustwom w czasie rzeczywistym. Objęło ono Passus Ambience, który odpowiada za ekstrakcję danych bezpośrednio z ruchu http i innych strumieni danych, a następnie tworzenie zdarzeń zrozumiałych dla RiskShield - systemu oceny ryzyka i zapobiegania fraudom oferowanego przez INFORM.

W dobie internetu banki stoją przed wyzwaniem pozyskania, wzbogacenia i dostarczenia do systemów antyfraudowych odpowiednich danych o zdarzeniach występujących w kanałach bankowości elektronicznej. Dzięki współpracy między Passus SA a INFORM informacje pozyskiwane ze strumieni danych niezależnie od typu danych, ich źródła czy też protokołów komunikacyjnych, są dostarczane w czasie rzeczywistym za pomocą dobrze ustrukturyzowanych komunikatów XML bezpośrednio do rozwiązania RiskShield, umożliwiając natychmiastową ocenę ryzyka. Wykorzystanie Passus Ambience sprawia ponadto, że banki nie muszą ingerować w aplikacje krytyczne lub wdrażać dodatkowych interfejsów uzupełniających informacje dostarczane do silnika oceny ryzyka. Intuicyjny interfejs w jaki wyposażono Passus Ambience pozwala łatwo przekształcić nawet bardzo duże ilości danych w wartościowe zdarzenia i sesje.

" 20-letnie doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa IT firmy Pasus sprawia, że jest ona dla nas ważnym partnerem w walce z cyberprzestępczością", mówi dr Andreas Meyer, wiceprezes firmy INFORM. "Jesteśmy przekonani, że nasze połączone technologie pozwolą instytucjom finansowym efektywniej zapobiegać cyber-oszustwom i skuteczniej chronić klientów banku. Połączenie wysokiej jakości danych dostarczanych przez Passus Ambience z rozwiązaniem RiskShield już przynosi wymierne rezultaty - o czym świadczy pomyślne wdrożenie w jednym z największych banków internetowych w Polsce. "
"To bardzo ważne, aby szybko reagować na wciąż ewoluujące zagrożenia związane z cyberprzestępczością i przeciwdziałać nadużyciom już na etapie próby ich popełnienia," twierdzi Tadeusz Dudek, prezes firmy Passus SA. "RiskShield jest obecnie jednym z liderów na rynku rozwiązań antyfraudowych, o czym świadczą liczne wdrożenia w bankowości i firmach zajmujących się obsługą płatności i kart. Jestem przekonany, że połączenie technologii zaimplementowanych w rozwiązaniach Passus i INFORM wsparte kompetencjami naszych zespołów, pozwoli skutecznie walczyć z fraudem kolejnym instytucjom finansowym.

 

O firmie INFORM GmbH
INFORM jest światowym liderem w zakresie oceny ryzyka przy dokonywaniu transakcji bankowych online i płatności cyfrowych. Dostarcza rozwiązania do wykrywania i zapobiegania fraudom oraz praniu brudnych pieniędzy. Flagowy product o nazwie RiskShield to wielokanałowa platforma, która dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz intuicyjnie definiowanym regułom kontroli zarządczej wykrywa podejrzane aktywności i minimalizuje straty. Risk Shield to niezawodne, elastyczne i sprawdzone w działaniu rozwiązanie, z którego korzysta ponad 1000 firm na całym świecie z branż takich jak usługi finansowe, ubezpieczenia, opieka zdrowotna, logistyka, planowanie produkcji. INFORM zatrudnia ponad 600 pracowników w ponad 30 krajach. Więcej informacji na stronie www.riskshield.com

 

O firmie Passus SA
Passus SA jest polskim producentem oprogramowania, integratorem i dostawcą zaawansowanych rozwiązań informatycznych obejmujących bezpieczeństwo IT, monitorowanie i rozwiązywanie problemów z działaniem sieci i aplikacji. Passus Ambience to unikalne w skali światowej rozwiązanie umożliwiające identyfikację nadużyć, incydentów bezpieczeństwa oraz zdarzeń biznesowych w oparciu o analizę ruchu sieciowego i strumieni danych. Firma działa w branży IT od 1992 roku, zatrudnia 30 inżynierów posiadających najwyższe certyfikaty branżowe oraz poświadczenia bezpieczeństwa realizując w tym czasie blisko 500 projektów z zakresu APM/ NPM oraz Security IT dla ponad 300 największych polskich firm i instytucji.