Passus SA rozszerza ofertę z zakresu bezpieczeństwa IT o rozwiązania firmy Symantec

19 czerwca 2017

Firma Passus SA, producent i integrator specjalistycznych rozwiązań do poprawy bezpieczeństwa i wydajności sieci teleinformatycznych, podpisała umowę partnerską z firmą Symantec, rozszerzając portfolio produktów i usług skierowanych do dużych i średnich firm i instytucji.

Po przejęciu firmy BlueCoat do którego doszło w 2016 roku Symantec stał się największą na świecie firmą zajmującą się bezpieczeństwem IT. W związku z integracją dotychczasowe portfolio BlueCoat, dostępne w ofercie Passus rozszerzy się o rozwiązania Enterprise firmy Symantec. Obejmuje ono obecnie rozwiązania odpowiedzialne za bezpieczeństwo:

  • stacji końcowych i serwerów - m.in. Symantec Endpoint Protection 14, Symantec Data Center Security,
  • informacji - m.in. Symantec Data Loss Prevention, Symantec Encryption
  • wiadomośc e-mail - m.in. Symantec Messaging Gateway, Symantec Email Security,
  • sieci i chmur - m.in. Secure Web Gateway, CASB Cloud Security,
  • stron internetowych - m.in. Proxy SG
  • rozwiązania do monitorowania i analizy ruchu szyfrowanego - SSL Visibility

 “Podpisanie umowy partnerskiej z firmą Symantec stanowi kontynuację naszej wcześniejszej współpracy z BlueCoat i pozwoli nam na stworzenie kompleksowej oferty rozwiązań zabezpieczających naszych Klientów przed najczęściej wykorzystywanymi wektorami ataków takimi jak punkty końcowe, komunikacja e-mail, strony www czy też środowiska chmurowe” – twierdzi Karolina Lipka, Członek Zarządu, Business Development Manager w firmie Passus SA.

Passus posiada status Symantec Silver Partner oferując rozwiązania z grupy Enterprise Security skierowane do dużych i średnich firm i instytucji.